فوق روان کننده ممتاز و کاهنده شدید آب

فوق روان کننده مایع از نسل چهارم فوق روان کننده ها برپایه پلی کربوکسیلات است که علاوه برافزایش اسلامپ توانایی بالایی در نگهداری اسلامپ دارد . از این ماده افزودنی درمواردی می توان استفاده کرد که علاوه برافزایش روانی بتن لازم است تا مدت زیادی اسلامپ بتن افت نکند . بخصوص در بتن ریزیهای مناطق گرم و مواردی که محل ساخت بتن و ریختن آن از هم فاصله زیادی دارند .

ویژگی ها و تاثیرات :

به ویژه در مناطق جنوبی کشور مانند اسکله شهید رجایی توانایی نگهداری اسلامپ بالای ۲۰ سانتی متر را به مدت ۶ ساعت دارا می باشد . توجه شود که این اسلامپ با افزایش میزان آب ایجاد نشده بلکه خاصیت فوق روان کنندگی و نگهداری اسلامپ این ماده موثر بوده است . همچنین از ویژگی های دیگر ماده این است که با کاهش نفوذ پذیری بتن ، عمر مفید سازه را به خصوص در مناطق که حمله سولفات و کلر به بتن را داریم افزایش می دهد .

خصوصیات :

محلهای مصرف :

میزان مصرف :

از ۰/۳ الی ۰/۷ درصد  وزن سیمان برای کارهای معمولی و تا ۱/۶  در صد برای نگهداری اسلامپ بالای ۲۰ سانتی متر به مدت ۶ ساعت در دمای بالای ۴۰ درجه سانتی گراد .

روش مصرف :

این ماده را می توان پس از اختلاط همه اجزای بتن و یا همراه با آب اختلاط  به مخلوط بتن اضافه کرد . مدت زمان ۴۰ ثانیه ۱/۵ دقیقه برای انجام واکنش های لازم کافی است .

 شرایط و محل نگهداری :

به دور از تابش مستقیم  نور خورشید و در دمای صفر الی ۵۰ درجه سانتیگراد

بسته بندی :

گالن های ۲۴ کیلویی و بشکه های ۲۲۰ کیلو گرمی و تانکرهای ۱۰۰۰ لیتری ( درصورت سفارش )

توجه :

فوق روان کننده PC الزامات استاندارد ASTM C494  امریکا را برآورد ه می کند .

فوق روان کننده PC در دراز مدت نه تنها هیچگونه تاثیر منفی برروی بتن ندارد بلکه دوام آنرا بیشتر و به این طریق عمر مفید سازه را افزایش می دهد .