بتن سبک پلیمری

بهره گیری از فرآیند سبک سازی ساختمانها ، صرفه جویی در مصرف انرژی ، کاهش آلودگیهای صوتی و دیگر عوامل ایجاب می کند که از مصالح سبک در ایجاد بنا استفاده شود .

 

بتن سبک پلیمری چیست؟

در این محصول به منظور کاهش وزن از گرانول های پلاستوفوم بازیافتی (polystyrene) بعنوان جایگزین دانه های سنگین ( شن و ماسه ) مصرفی در بتن استفاده شده است .

ترکیبات بتن سبک پلیمری عبارتند از سیمان ، گرانول پلاستو فوم ، افزودنیهای همگن ساز (پودر سلولزی ) و آب که با توجه به وزن مخصوصهای متفاوت میتواند میزان ترکیبات متغیر باشد .

 

خصوصیات :

وزن مخصوص حدود ۴۰۰ کیلو گرم در متر مکعب به بالا

کاهش انتقال صدا به میزان ۲۰ دسیبل (۲۰ Db ) در ضخامت ۱۰ سانتیمتر

عایق حرارتی ایده آل و صرفه جویی در مصارف انرژی

اجرای بسیار سهل و آسان و بدون نیاز به ماشین آلات خاص

امکان اجراء در ضخامت زیاد بدون تغییر چگالی در قسمتهای تحتانی

تقلیل جذب آب به میزان بیش از ۷۵% نسبت به ملات و بتن متداول

 

موارد مصرف :

دیوارهای بین اطاقها ( جدا سازی )

شیب بندی سقف و بام و کف سازی طبقات

 تولید قطعات پیش ساخته سبک

اجرای پلاستر روی قطعات ۳D پانل

کاربری در جبهه بیرونی بنا بعنوان عایق حرارتی

 

  نحوه اجراء و ساخت :

ابتدا آب را داخل دستگاه مخلوط کن ریخته و سپس مصالح بتن سبک پلیمری (گرانول ها – سیمان و افزودنی ) را مطابق با میزان دستور العمل به آن اضافه کنید تا مخلوط کاملا همگن و یکنواختی بدست آید . سپس بتن کاملا مخلوط شده را در محل مورد نظر اجراء نمائید و در صورت لزوم با ماله و یا ابزار دیگر هموار سازید .

 

   وزن مخصوص :

۲۰ کیلو گرم گرانول پلاستوفوم ، ۲۸۰ گرم سیمان ، ۶۰ کیلو گرم پودر سلولزی و چند ترکیب دیگرمواد شیمیایی به همراه ۲۵۰ الی ۲۸۰ لیتر آب میتوانید یک متر مکعب بتن سبک پلیمری با وزن۱۰%±۴۰۰ را تولید نمائید .

 

 بسته بندی :

این محصول بصورت کاملا آماده در کیسه های ۱۰ کیلوگرمی قابل تحویل خواهد بود که صرفا در محل  کارگاه با میزان ۵/۶ الی ۷ لیتر آب خمیر بتن سبک پلیمری تولید خواهد شد .